Ammattilaisille

Maalämpöpumppujen tekninen tuki ammattilaisille

Jälleenmyyjät, huoltoliikkeet, teollisuus ja energialaitokset, tarjoamme teille Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumppujen teknisen tuen, jonka puoleen voitte kääntyä kaikissa teknisissä pulmissa sekä huolto- ja takuuasioissa.

Voit jättää yhteydenottopyynnön tehtaalle täyttämällä esitiedot seuraavaan lomakkeeseen. Näin pääsemme sujuvasti liikkeelle asiasi kanssa.

Täytä esitietolomake ja lähetä: LÄMPÖPUMPUN HUOLTO, YHTEYDENOTTO

Olemme ammattilaisten tavoitettavissa arkisin klo 8.00-16.00.
Puhelinvaihteemme (03) 85 761 ohjaa puhelusi oikealle henkilölle.

Tarkemmin Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumppujen myynnin ja huollon yhteystiedot löytyvät Oilon konsernin sivuilta: YHTEYSTIEDOT

Käyttöönottopöytäkirjojen palautus

Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumppujen mukana tulee käyttöönottopöytäkirja. Sen voi palauttaa täytettynä myös sähköisesti esimerkiksi skannaamalla tai ottamalla siisti kuva ja lähettämällä se osoitteeseen: takuutodistus@oilon.com

Tule kumppaniksemme!

Oletko kiinnostunut Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumppujen myynnistä, huollosta, asennuksesta tai suunnittelusta? Kotimaisen valmistajana annamme teille laajan tuen ja takaamme laadukkaan ja kattavan tuotevalikoiman.

Etsimme kasvavaan verkostoomme jatkuvasti uusia ammattilaisia. Hae mukaan! Luodaan yhdessä laadukkaita lämmitys- ja jäähdytysratkaisuja maalämpöpumpuilla niin suuriin kuin pieniinkin kohteisiin. Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumput valmistetaan ja suunnitellaan Suomessa osana Oilon konsernia. Koulutamme ja tuemme verkostoamme vuosikymmenten kokemuksella maalämmöstä, jota vahvistaa Oilon konsernin laaja osaaminen erilaisista lämmitysratkaisuista.

Liity Oilon ja Lämpöässä maalämpöpumppujen kasvavaan ammattilaisverkostoon. Täytä hakemus Oilon konsernin verkkosivuilla:

Myynnissä teitä palvelevat

Antero Mäkitalo

Area Sales Manager

Keski-Suomi, Pohjois-Suomi,
alue 3

+358 400 364 907

antero.makitalo@oilon.com

Mikko Laaksonen

Area Sales Manager

Etelä-Suomi, Kymenlaakso,
Etelä-Savo, alue 2

+358 44 7576 288

mikko.laaksonen@oilon.com

Markus Aarnio

Area Sales Manager

Varsinais- ja Länsi-Suomi,
alue 1

+358 44 7576 411

markus.aarnio@oilon.com

Petri Virta

Chief Business Officer,

Residential Heat Pumps

+358 44 7576 259

petri.virta@oilon.com

Huolto ja varaosat

Huolto

Huolto/tekninen tuki: maalampohuolto@oilon.com

Juha Salonperä

Technical Service Expert
+358 3 8576 205
juha.salonpera@oilon.com
Lapua

Jarno Enqvist

Technical Service Expert
+358 3 8576 412
jarno.enqvist@oilon.com
Lahti

Mikko Syrjälä

Service Technician
+358 3 8576 674
mikko.syrjala@oilon.com
Lapua

Janne Rekola

Service Technician
+358 3 8576 401
janne.rekola@oilon.com
Lahti

Pasi Kytökorpi

Assembly Technician
+358 3 8576 401
pasi.kytokorpi@oilon.com
Lahti

Ilari Vapamäki

Service Manager
+358 3 8576 249
ilari.vapamaki@oilon.com
Lahti

Varaosat

Varaosamyynti: varaosat@oilon.com

Jukka Luostarinen

Chief Customer Service Officer
+358 44 7576 263
jukka.luostarinen@oilon.com

Matti Svensk

Spare Part Operative
+358 44 7576 780
matti.svensk@oilon.com

Merja Savander-Heinonen

Spare Part Sales
+358 44 7576 772
merja.savander-heinonen@oilon.com

Laajemmat yhteystietomme löydät ”Maalämpöpumput” välilehdeltä Oilon konsernin sivuilta osoitteesta: YHTEYSTIEDOT